Codzienna konserwacja cyfrowej maszyny drukarskiej

September 23, 2021

Jeśli chcesz, aby drukarka sublimacyjna miała długą żywotność, musisz znać codzienną konserwację maszyny drukującej.Cyfrowa maszyna drukarska Fedar podsumowuje 6 wskazówek dotyczących konserwacji dla wszystkich.
1. Pamiętaj o podłączeniu przewodu uziemiającego przed uruchomieniem maszyny.Proszę wyłączyć i odciąć zasilanie na czas podczas grzmotów i błyskawic;gdy urządzenie nie jest używane, przed wyłączeniem zasilania upewnij się, że dysza i stos atramentu są całkowicie zamknięte.
2. Przed wydrukowaniem wydrukuj najpierw pasek testowy dysz.Zatrzymując drukowanie, pamiętaj o wyłączeniu przełącznika ogrzewania kontroli temperatury.
3. Aby zapewnić najlepszy efekt wyjściowy, użyj oryginalnego atramentu i zaopatrz się w markowy stabilizator napięcia;zabrania się używania wentylatorów i klimatyzatorów do bezpośredniego przedmuchiwania maszyny.
4. Obowiązująca temperatura pracy wynosi 15 ℃ -30 ℃, względna wilgotność pracy wynosi 35% -65%, a środowisko pracy powinno być w razie potrzeby kontrolowane ręcznie.
5. Co tydzień dodawaj smar do prowadnicy;Kurz i zanieczyszczenia wokół wtyczki i gniazdka należy czyścić co najmniej raz w roku.
6. Nie zwijaj ani nie zwijaj przewodu zasilającego i unikaj wielu urządzeń korzystających z tego samego gniazda zasilania, aby zapobiec zwarciom.